KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, vstřebávání výronů a otoku a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest. Klasická masáž se může stát prostředkem, který nám může pomoci vzepřít se nemilosrdnému návalu práce a neshod ve svém okolí. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Při masáži se využívají různé masážní prostředky (emulze, vonné oleje apod.), které usnadní aplikaci jednotlivých masážních hmatů.

Účinky masáže: uvolňují se potní a mazové žlázy na povrchu pokožky, uvolnění napjatého svalstva, masáž pozitivně ovlivňuje nervový systém, krevní a lymfatické řečiště, urychluje vyplavování toxických látek z těla.

Kontraindikace klasické masáže: nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy (kvůli jejich intenzitě), křečové žíly ( u masáže dolních končetin), těžké poruchy prokrvení a krvácivé stavy, nádorová onemocnění, horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění, stavy vyžadující klid na lůžku, závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie), onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník, apod.), pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku, stav bezprostředně po těžkém jídle.

Moje specialita - MASÁŽ OBLIČEJE,HLAVY A ŠÍJE + chiromasáž

Velice oblíbená a vyhledávaná masáž obličejové a vlasové části hlavy spojená s technikou k uvolnění svalového napětí a kloubních blokád krční páteře, čistě přírodním olejem.

Masáž obličeje, krku a dekoltu má podle mnoha masérů ze všech druhů masáží nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu.

Vzhledem k tomu, že na obličeji je nespočetné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené ke kůži, a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí. Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Masáž obličeje pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím. Masáž obličeje je výborná nejen pro ženy, ale svými neuvěřitelnými relaxačními účinky i pro muže. Jen se muž musí předem oholit, pokud nosí vousy. Jedná se o velmi jemnou techniku masáže. Velmi pomalými tahy a tlaky na kůži se aktivuje podkožní lymfatický systém. Díky odvodu toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu dochází

ke zjemnění a zkvalitnění pokožky. Chiromasáž je speciální masáž krku a obličeje. Provádí se vleže na zádech. Používá speciální hmaty, spojené s lehkou mobilizací páteře. Klasická chiromasáž působí na lymfatický, žilní a cévní systém a směřuje k tomu, aby akutní bolesti hlavy, napětí a migrény pominuly v co nejkratší době. Tato masáž vyprazdňuje nečistoty

z lymfatického, žilního a cévního systému. Klasická chiromasáž je velmi příjemná a uklidňující.

Účinky ošetření: uvolňuje napětí v oblasti šíje, ramen, dekoltu, krku, obličeje a vlasové části hlavy, rozproudí obsah lymfatických drah, zlepšuje stav ochablé pokožky pomáhá odstranění únavy ze svalstva obličeje a krku, zvyšuje tón pleti, podporuje krevní oběh, odstraňuje otoky obličeje, omlazuje povadlou pleť a vypíná ji, působí na akné, detoxikuje, odstraňuje drobné vrásky, váčky pod očima, dvojitou bradu, slouží k čištění a uvolnění nečistot v obličeji, uvolňuje napětí, stres, působí proti migréně a bolestem hlavy.

Kdy chiromasáž vhodná není: po operaci krční páteře při akutní a zánětlivé bakteriální nemoci, při nádorovém onemocnění .

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínská masáž. Kameny se nahřejí ve vodní lázni a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani. Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie. Zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe. Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky

na psychiku. Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů

uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater ledvin. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav. Pocity a účinky vydrží po několik dnů. Masáž je určena pro všechny věkové kategorie. Nedoporučuje se však těhotným ženám do třetího měsíce těhotenství a lidem, kteří jsou citliví na teplo, mají křečové žíly či silná kožní, infekční a zánětlivá onemocnění, cukrovku, epilepsii a vysoký krevní tlak.

Masáž masážní svíčkou

Masáž masážní svíčkou je originální relaxační zážitek. Vyzkoušejte příjemný pocit tepla, který doprovází aromatické vůně z rozpouštěného masážního oleje. Vaše pokožka se obohatí vyváženou kombinací aktivních látek a vy zažijete pocity kouzelně malátné blaženosti. Objevte nový, příjemně voňavý svět masáží. Masáž prováděná masážní svíčkou je originální relaxační zážitek, který probudí Vaše smysly a dodá Vám pocit krásně jemné pokožky. Masážní svíčky české firmy Unipar jsou směsí kokosového oleje a bambuckého másla, doplněná o vitamín E. Během masáže se uvolní vonná kompozice, která umocní relaxační účinek. Zahřáté ingredience působí jemně, ale intenzivně na Vaše tělo, které tak může vstřebat všechny potřebné minerály a hydratační látky. Masáž svíčkou je ideální pro regeneraci svalů, fyzioterapeutickou masáž či relaxaci a ozdravění pokožky.

Vůně:

černá růže a jasmín

skořice s pomerančem

divoká višeň a lékořice

Harmonizační masáž

Pečující masáž s jemnými doteky, díky které si můžete odpočinout od každodenních povinností a načerpat tak novou energii pro další období.

Léčivé pohlazení napomůže rozzářit nejen tělo, ale i uzdravit psyché, a tím navrátit pozitivní příval vibrující esence potřebné pro radostný život v hojnostizdraví a lásce.

Díky harmonizační a regenerační masáži zaměřené na celou lidskou duši lze obnovit vitalitu, zároveň zklidnit roztěkanou mysl a najít tak svou životní rovnováhu.

Léčivý dotyk při masáži má pozitivní dopad na celkový stav organismu, řeší řadu zdravotních problémů, posilují a regenerují naše tělo i duši. Zaměřuji se na terapeutické-relaxační masáže a léčení energetického pole člověka. Používám čisté přírodní oleje a aroma-bylinné esence, které jdou svoji silnou koncentrací hluboko do těla. Využívám klasické i jemné techniky masáží, reflexní terapii, umění doteku, práce s dechem, zvukem, tlakové techniky, energetické léčení, harmonizace čaker.... 

Baňková masáž

Masáž baňkami je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na ztuhlé svaly, partie zad a krku, ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu. Přináší velkou úlevu při napětí v oblasti páteře – způsobené narušením funkce vnitřních orgánů. Nepřímo působí přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány. Dochází k odstranění jedů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkáně. Dle potíží se baňky buď přikládají na určitá místa nebo se s nimi masíruje.

Baňková masáž je jednou z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad bez vedlejších účinků. Baňkou promasírujeme celá záda pomalým krouživým pohybem. Při lehčích potížích masáže baňkou stačí. Za pomocí podtlaku, který vzniká přiložením baněk, se místo pod baňkou velmi silně prokrví a začínají zde regenerační procesy, které působí nejen pod baňkou, ale i

na vzdálených místech. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají baňky velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Baňkou s podtlakem masíruji např. záda podél páteře a aktivuji hlavní meridiány, masíruji také hýždě a stehna k odstranění celulitidy. Používám silikonové baňky. Provádím masáž dle potřeby a stavu klienta, možnost přiložení baňek na problematická místa - loket, koleno, šíje, páteř ...

Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin, které ale během pár dní zmizí. Málokterá metoda však docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Modřiny po aplikaci baněk

se nemusí tvořit každému klientovi. Záleží na typu kůže, akutnosti problému nebo množství toxinů v těle.

Indikace: bolesti páteře, onemocnění dýchacích cest, poruchy krevního tlaku, otoky, záněty kloubů a revmatické potíže, celulitida

Kontraindikace: celková infekce, horečka, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace.

Breussova masáž

Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Masáž sa vykonává třezalkovým olejem.

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) je jedna z nejoblíbenějších léčivých rostlin. Sbíranou částí je nať, v případě výroby oleje upřednostňujeme jen květy. Třezalka působí jako antibiotikum, čistí krev - tedy podporuje látkovou výměnu, má silné protizánětlivé účinky, léčí velkou řadu ekzémů, včetně těžkých forem, léčí poškozenou tkáň po úrazech hlavy a odstraňuje otoky

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované", které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Breussovu masáž mám jako součást klasické masáže - ale jenom ve velmi zkrácené podobě.

Reflexní masáž chodidel

Reflexní masáž chodidel je doslova očistou a pohlazením těla i duše. Nadchne pro svou jemnost, ale zároveň účinnost. Tento typ masáže má velký vliv na fyzický i psychický stav. Díky speciálně vedené masáži na ploskách chodidel se stimulují orgány, které mají souvislost s imunitním systémem a orgány, které lymfu odvádějí z těla pryč (jako jsou ledviny, játra, střeva atd.) 

Těhotenské masáže

Nastávající maminky jistě ocení relax těla i mysli pod doteky při jemné těhotenské masáži. Navozuje pocity klidu, harmonie a bezpečí. Blahodárné účinky masáže jsou přínosné nejen pro maminku, ale především pro zdravý vývoj dítěte. Masáž se provádí z části na zádech a z části na bocích za použití výhradně přírodních olejů s příznivými účinky na namáhanou pokožku maminky. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, pocity nevolnosti, zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad. Zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, což vede k odstranění pocitu „těžkých nohou“ i dalších těhotenských potíží. Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku i živin k dítěti. 

Medová detoxikační masáž

Tajemství detoxikace medové masáže spočívá v léčivé síle medu, doplněnou správnou masážní technikou, která doslova vysaje toxiny z těla. Biologicky aktivní látky, obsažené v medu, pohlcují toxiny a podporují jejich rychlé odstranění z těla. Při medové masáži jsou stimulovány reflexní zóny všech vnitřních orgánů. Stimulace těchto reflexních zón uvolní celé tělo a zahájí samotný proces detoxikace.

Před samotnou medovou masáží se na tělo nanese menší množství zahřátého oleje, aby se kůže připravila na vstřebávání výživných látek z medu a zároveň na vylučování škodlivých látek z těla. Při medové masáži se používá zahřátý med, je totiž mnohem příjemnější než med studený, lépe pronikne do kůže, zahřeje ji a vyživí. Teplý med se nalije nejprve na místa, která jsou masírována (obvykle se jedná o reflexní body na zádech). Pomocí speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů a obnoví se jejich přirozená detoxikační schopnost. Jak se tělo během medové masáže zbavuje odpadních látek, mění se také konzistence medu. V průběhu medové masáže se pomalu mění struktura i barva medu v závislosti na druhu a množství vylučovaných toxinů. Pokud je tělo hodně zaplaveno toxickými látkami, bude med po medové masáži vypadat téměř jako rozžvýkaná žvýkačka. Zbytky medu se pak setřou ubrousky a nakonec vlhkým ručníkem.

Účinky medové masáže můžete pocítit prakticky ihned. Po medové masáži je kůže hladká a krásně jemná, navíc voní sladce jako med. Zklidní se celý nervový systém, zvýší se tok lymfatického systému, zlepší se metabolismus, odstraní se toxiny a soli... Medová masáž také zvyšuje imunitu a podporuje schopnost organismu se čistit. Medová masáž výrazně zlepšuje krevní oběh, a to i v hlubších vrstvách pokožky. Frekvence detoxikace je velice individuální. Pokud je tělo velmi zaneseno toxickými látkami, pak se doporučuje chodit na medovou masáž přibližně 2x za týden. Pokud nemáte žádné vážné problémy, stačí medová masáž jednou měsíčně.

Medová masáž se používá v rámci prevence i léčby u stresu a vyčerpání, detoxikuje a pomáhá vytvářet pozitivní energii, podporuje správnou termoregulaci pokožky, uvolňuje napětí v těle a snižuje únavu, snižuje bolesti hlavy, stimuluje imunitní systém, léčí nachlazení a kašel, je vhodná u ochablých svalů, výrazně zlepšuje pevnost kostí, navrací pokožce pružnost a správný vzhled, podporuje lymfatický a krevní oběh, doporučuje se u celulitid, odstraňuje únavu a posiluje smysly, působí proti depresím, podporuje činnost vnitřních orgánů, navozuje omlazení organismu.

Nedoporučuje se v těhotenství, při vysokém očním tlaku, při akutním onemocnění, alergii na med a po infarktu a mrtvici.

Masáž horkými mušlemi

Masáž horkými mušlemi je velice účinné exotické ošetření těla s výrazným regeneračním účinkem na pokožku a silně relaxačním dopadem na tělo a mysl.

Spojuje v sobě léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetické masáže. Důležitým prvkem celé terapie jsou nepřetržitě hřející mořské lastury a jejich plynulý pohyb

po těle klienta, který napodobuje hru vln na mořském pobřeží. Na proceduře se kombinuje termoterapie s masáží. Teplo sálající z mušlí ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže je možno pracovat s hlubšími vrstvami tkáně. Mušle neboli lastury jsou vápenaté schránky mořských měkkýšů a každá je naprosto jedinečná svým vzhledem, barvou a texturou. 

Mořské mušle, které používám pro exotický rituál masáže horkými mušlemi, se vyskytují na ostrovech v jižním Pacifiku, konkrétně v oblasti Filipín. Jsou to jemně vroubkované mušle srdcovky (Acrosterigma). V této oblasti mají unikátní tvar, velikost a ucelenou strukturu. 

Jsou sbírány domorodci, pečlivě se opracovávají, vybrušují a leští do vysokého lesku. Mají hladký, tvrdý povrch bez pórů a jejich dotek tak působí na pokožce velmi luxusně. 

Po spárování a spojení z nich vzniká krásný přírodní nástroj pro masážní terapii. Do mušle se vkládá přírodní patentovaný aktivátor, který celou lasturu okamžitě zahřeje. Samoohřívací technologie působí dlouhodobě a mušle si tak udrží příjemnou horkost po celou dobu terapie.

 Unikátnost masáže horkými mušlemi spočívá v síle tepla a doteku. Když se mušle zahřívají, produkují ionty vápníku, které se během masáže transportují přímo do kůže klienta.

Ve spojení s přírodními oleji tak nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace.

Klient je po masáži dokonale zrelaxovaný a odpočatý. Masáž horkými mušlemi pomáhá odstraňovat svalové a energetické bloky v těle, eliminuje stres, napětí a různé tělesné potíže a bolesti. Masáž také výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a má podobný efekt jako kombinace sauny s masáží. Velikou výhodou oproti sauně je možnost soustředit působení tepla pouze na určité části těla, což zlepšuje působení terapie. Rituál celkově uvolňuje a regeneruje a díky jemné prosvětlující energii mušlí je také velmi příjemným estetickým zážitkem.

Ošetření těla horkými mušlemi zahrnuje:

- úvodní tlakovou masáž 8-10min.

- masáž celého těla horkými mušlemi 60-70min.

- celotělový zábal + harmonizaci 10min.

Kontraindikace: nemoci srdce, vysoký krevní tlak, onkologická onemocnění, cukrovka, virové a infekční onemocnění, epilepsie, bolestivá menstruace, extrémní obezita, přecitlivělost

na teplo, těhotenství.